licencja pilota, gdzie szukać ?

licencja pilota, gdzie szukać ?

Zastanawiam się nad tym, które kursy prowadzą w ośrodku szkolenia lotniczego. To znaczy dla jakiś pilotów? Amatorów czy tylko profesjonalistów?

Fin56

Posty: 2

 
Mnie wystarczy latanie na wakacje i już mam dość. Nie wyobrażam sobie, że miałbym robić to sam. Wolę jednak polegać na innym, albowiem wiem, że mają doświadczenie i mniej się przy tym boje. Latanie na własną rękę to nie dla mnie.

Hello98

Posty: 4

 
Mnie się marzyło zdobycie licencji pilota, niemniej jednak koszty były za wysokie. Do tego jeszcze konieczny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, niemniej jednak to kilkaset pln na godzinę. Szkoda.

awertoss

Posty: 8

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, jakich masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem niezwykle usatysfakcjonowany. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

Aniusiaaa1

Posty: 3

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, dlatego nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

kamner56

Posty: 5

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, których masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem bardzo zadowolony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

fruster00

Posty: 5

 
Samo szkolenie lotnicze to nic, ale zdanie egzaminu to już jest wyzwanie. Trzeba stanąć przed komisją i trzeba odpowiadać z dziewięciu przedmiotów. Mnie by się nie chciało aż tyle uczyć, dlatego to nie jest dla mnie.

Miluśkooo2

Posty: 2

 
Bez kłopotów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeżeli ma być większy to już jest konieczna inna licencja.

Dziubek45

Posty: 18

 
Samoloty zawsze były drogie i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć sporo pieniędzy, ale i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba zrobić to przecież początek.

Karwan

Posty: 3